WELKE TOMATEN VERKOPEN HET BEST IN BELGIË?
Dit zijn heel duidelijk de losse en de trostomaat onverpakt.
Doordat ze onverpakt zijn , zijn ook de kosten lager en is de verkoopprijs dan ook lager dan bij de verpakte soorten. Ook voor het milieu is dit goed, want verpakken kost geld en produceert afval.
Hou als winkelier goed het kostprijs verschil in het oog tussen de losse tomaat en de verpakte tomaten.
Waarom? We stellen vast dat de verpakte tomaten soms te duur worden verkocht. Hierdoor krijgt u een duur prijsimago en dit is te vermijden. Bekijk dus regelmatig hoeveel uw leverancier rekent voor het verpakken. Bekijk wekelijks de prijs per kg tss de soorten, dit geeft u een goed zicht hoeveel het verpakken kost of hoeveel € uw leverancier rekent om de enkele tomaten op een schaaltje te leggen .
De mini tomaatjes worden bijna altijd verpakt verkocht.
Zorg dat de keuze voor de klant hier voldoende ruim is.
HOEVEEL SOORTEN MINI'S MOET IK VERKOPEN?
ONS ADVIES IS HIER: OVERDRIJF ZEKER NIET IN AANTAL SOORTEN.
- 1 soort coctail tomaatjes verpakt.
- 1 soort in bulk verkoop of losse verkoop.
- 1 soort mini trostomaatjes verpakt
- 1 soort mini tros in losse verkoop.
- 1 of 2 soorten snoeptomaatjes beker) .
- 1 soort gemengde coctail tomaatjes ( geel en rood).
Met zes of 7soorten is uw assortiment eigelijk vrij kompleet. Indien U over veel plaats beschikt kan u een tweede soort mini trostomaatjes ( andere kleur) in verkoop nemen. Wel opletten voor teveel soorten te willen verkopen want het doel is echt vers blijven verkopen.
HOEVEEL SOORTEN VERKOOP IK BEST OM ALLE KLANTEN te KUNNEN BEDIENEN?
Het is belangrijk om de juiste artikels te verkopen.
De twee belangrijkste artikels zijn nog steeds de losse en de trostomaat onverpakt.
Dus zorg ervoor dat deze twee soorten zeker voldoende aanwezig zijn in de afdeling.
Zet ze in de zomer min twee kisten breed per soort.
Daarnaaast is er zeker ook ruimte voor een echte Flandria vleestomaat onverpakt.
Ons advies is deze te verkopen in de kist 40/60 formaat. Zie foto tomaten.
Dus een stevige basis in onverpakte tomaten zal zorgen voor een een goede verkoop in tomaten. Het is in de verkoop vd tomaten zoals met vele dingen: het is van de meest eenvoudige dat men het minst snel genoegkrijgt.
Deze basis wordt dan aangevuld met specialiteiten uit het Flandria assortiment en daarin passen zeker enkele mini soorten.
Een volledig assortiment tomaten zal min een 15 tal referenties vragen.
MAG DE KLANT ZIJN TOMATEN DAN niet in de FRIGO BEWAREN,
Tomaten hebben het liefst niet te koud. Tussen de 12 en 16 graden is ideaal.
Maar als uw klant maar 1maal per week komt winkelen en hij wil een ganse week tomaten eten dan heeft hij geen andere keuze dan ze in zijn frigo te bewaren, of in zijn koele kelder .
We mogen dit niet te zwart/ wit bekijken. Hij bewaart ze best niet op de koudste plaats in zijn frigo, en haalt ze best wat vooraf uit de frigo wanneer hij ze wil verbruiken.
Het is zo dat de aroma's maar vrijkomen vanaf 16 graden.
HOE BEWAAR IK HET BEST TOMATEN?
Tomaten zijn niet zo een moeilijk artikel om te bewaren.
Ze hebben het gewoon liefst niet te warm want anders rijpen ze te stek door.
Op wat moet Indian letten bij de bewaring? Bewaar ze het best niet onder de 12 graden, want anders zullen ze hun smaak wat verliezen en waterachtig worden.
Mogen tomaten dan niet in de koeling? Toch wel maar zet ze zeker niet op de koudste plaats in de koeling.
De twee belangrijkste artikels nml de losse en de trostomaat verkoopt u gerust uit koeling. Gezien deze artikels voldoende omloopsnelheid hebben is er geen enkele nood om ze in koeling te verkopen.
HOE EN WAAR VERLOOPT de PRODUCTIE?
Tomaten worden vooral in ons eigen land geteeld in serres.
Tomaten komen dus zeker 3/4 van het jaar uit België.
België is zelfs een belangrijk exportland voor tomaten samen met Nederland.
De Belgissche Flandria tomaat is TOP kwaliteit in tomaten.
De productie zit vooral in de streken rond Mechelen, Hoogstraaten, en Roeselaare.
VERKOOP DUS ZEKER FLANDRIA TOMATEN UIT BELGIE!
ZE ZIJN LEKKER EN MILIEUBEWUST GETEELD.
WAT MOET IK ALS VERKOPER ZEKER WETEN OVER TOMATEN?
- tomaten zijn de belangrijkste groente in België.
- ook in de wintermaanden blijft de tomaat een topper in verkoop.
- tomaten zorgen voor een goed rendement.
- tomaten los verkocht zorgen voor weinig afval in de winkel/ op de markt.
- met de Flandria tomaat staat België aan de top op gebied van kwaliteit in Europa.
- binnen de aandacht voor locale producten , passen de Flandria tomaten perfect.
Meest recente reacties
Graag breng ik onze nieuwe paperback De banaan. De onbekende wereld achter ons favoriete fruit onder uw aandacht. https://www.biomaatschappij.nl/product/de-banaan/
Hallo, onze school laat 10 weken lang de kinderen elke vrijdag lekker fruit van bij ons proeven. Hebben jullie affiches - gadgets - infomateriaal die we de kinderen kunnen geven? Dankjewel 🙏
Hallo. We zijn een bedrijf die aan restaurants groenten /fruit leveren. We zoeken voor een champignon bezorger. Leveren jullie champignons?
Vorige week een zak van 2 kg papillon appelsien gekocht. Niks waard, bijna uitgedroogd, fletse smaak.